اخبار گالری همکاری با ما تماس‌با‌ما ورود

خانواده ما

header image

اکتوور

خطوط تولیدی داروهای جامدات و تزریقی شامل داروهای قلبی عروقی- اعصاب- گوارش- دیابت و ارولوژی این مجموعه شامل دو سایت تولیدی در 15 حوزه درمانی(قلبی عروقی- اعصاب- گوارش- دیابت و ارولوژی و ...) است که سالانه بیش از 7 میلیارد قرص و کپسول و نیز 100 میلیون ویال و سرنگ از پیش پر شده و آمپول تولید می نماید.

اکتووربایو

سایت بیوتکنولوژی اکتوور در سال 1393 و با هدف تولید داروهای نوترکیب مانند داروهای ام اس و آنتی‌بادی‌های مونوکلونال آغاز به کار کرد. در ابتدای نیمه دوم سال 1397، فاز 2 بیوتکنولوژی نیز به بهره‌برداری رسید و توان تولید ماده اولیه و محصول نهایی را با روزآمدترین تکنولوژی‌های حاضر در جهان دارد.

اکترو

اکترو، بزرگترین کارخانه تولید محصولات دارویی ضد سرطانی تزریقی و خوراکی در خاورمیانه است که با جذب سرمایه‌گذاری عظیم خارجی و بهره‌گیری از آخرین فناوری های روز دنیا در سال 1397 به بهره برداری رسید و اکنون ظرفیت تولید بیش از 5.5 میلیون ویال، 250 میلیون قرص و 60 میلیون کپسول را دارد. در تمام مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی این کارخانه، استاندارد OEL4 در نظر گرفته شده است و تمامی مراحل از توسعه محصول تا تولید و عرضه داروها به صورت یکپارچه و منطبق با استانداردهای جهانی انجام می شود.

آتی فارمد

داروسازی آتی فارمد، یکی از بزرگترین کارخانه‌های هورمونی بین‌المللی است و به عنوان اولین شرکت داروسازی تخصصی دارای GMP برای تولید داروهای هورمونی در کشور تاسیس شده است.

البرز زاگرس

کارخانه البرز زاگرس، با مشارکت گروه دارویی اکتوور، با بالاترین استاندارد های جهانی از جمله OEL5 و باهدف تولید داروهای خاص (HAZARDOUS) برای تولید داروهای ام اس و ایمنی درمانی راه اندازی شده است.

الیت دارو

اليت دارو، یکی از شرکت های پخش سراسری محصولات کارخانجات اکتوور است که با ۲۲ نمایندگی فعال در مراکز استان ها مشغول به فعالیت می باشد.
این شرکت در فضایی به مساحت بیش از ۳۰۰۰۰ متر مربع که شامل واحدهای اداری و انبار می باشد، در تهران و ۲۱ مرکز استان به عنوان پخش مهم سراسری دارو مطرح است. کادری حرفه ای شامل مسئولین فنی (داروساز)، تیم فروش، تیم مالی، حسابداری و مسئولین حمل و نقل و انباردار جهت خدمات رسانی بهتر در تهران (۲۰۰ نفر) و در سایر مراکز استان ها (۴۰۰ نفر)، مشغول به فعالیت هستند.
همچنین تعداد خودروهای این شرکت جمعا ۱۰۰ دستگاه است که ۳۰ دستگاه در تهران و ۷۰ دستگاه در شهرستان ها فعالیت می کنند.

اکتوبایوکم

شرایط مساعد ایران در تولید مواد موثره ی دارویی (API) سبب شده است تا بیش از 69 درصد از نیاز دارویی کشور در داخل تولید گردد. مواد موثره دارویی به دلیل پروسه های علمی شیمیایی و صرف هزینه های نسبتا بالا، غالبا توسط دو کشور هند و چین تولید می گردند. مشخصا کیفیت مواد موثره ی دارویی مهمترین عامل در کیفیت و اثر بخشی داروی نهایی است. موضوعی که در ایران بعضا با غفلت تولیدکنندگان عزیز همراه بوده و جز معدودی از شیمی‌دانان بزرگ کشور باقی تولیدکنندگان تلاشی در جهت حفظ کیفیت محصولات خود در سطح جهانی ننموده اند و همین عامل سبب عدم امکان صادرات داروهای ایرانی به سایر کشورها شده است. لذا گروه اکتوور با توجه به شرایط اقتصادی کشور و عدم امکان استفاده از ارز دولتی برای واردات محصولات با کیفیت و اسناتداردهای جهانی تصمیم گرفت تا سایت تولید مواد موثره ی دارویی خود را ابتدائا جهت استفاده در محصولات دارویی خویش که از نظر استاندارد و کیفیت در سطح رقابت با بزرگترین تولید کنندگان جهانی باشد راه اندازی کرده و درضمن بتواند نیاز آن دسته از داروسازانی را که درصدد ارتقاء کیفی محصولات خود جهت ورود به بازارهای جهانی هستند مرتفع نماید.

انتقال تکنولوژی روز جهان در ساخت و فرآوری تولید مواد اولیه دارویی یکی از بزرگترین دستاوردهایی است که تاکنون در کشور سابقه ای نداشته و عموما علوم در اختیار سایرین با نیاز های روز جهان مطابقت ندارد، بنابراین افتتاح مجموعه ی اکتوکم علاوه بر انتقال فناوری فرآیند های پیچیده ی ساخت مواد موثره دارویی به کشور ، حصولی با کیفیت و استاندارد جهانی که قابلیت رقابت با کمپانی های بزرگ دارویی جهان داشته باشد را در اختیار کشور عزیزمان قرار می دهد . موضوعی که با یاری خداوند متعال و تلاش و پیگیری متخصصان ارزشمند ایران محقق خواهد شد .

اکتوورسل ژن

شرکت اکتوورسل ژن با هدف فعالیت در زمینه پزشکی مبتنی بر فرد و تولید ملزومات ، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و استفاده از ظرفیت های علمی و فنی گروه اکتوور در شهریورماه 1399 فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است.

موضوع پزشکی مبتنی بر فرد موضوعی بسیار جدید و مفید در دنیا است بر این اساس، بر روی ژنوم هر فرد مطالعه می‌شود تا بتوان برای وی تجویز مخصوص به خودش را داشت. زمانی که قرار است تا دارویی برای فردی تجویز شود؛ باید بر اساس ژنوم فرد بیمار و از سوی پزشک متخصص صورت گیرد تا تأثیرگذاری آن نیز بیشتر شود.
این فنّاوری مهم برای درمان سرطان نیز بسیار مؤثر بوده و به کاهش هزینه بالای درمان سرطان در کشور و دنیا نیز بسیار کمک می نماید ،همچنین موضوع شناخت ژنوم انسان و پزشکی مبتنی بر فرد در پیشگیری از بیماری سرطان و دیگر بیماری‌ها نیز مؤثر است.

این مجموعه پس از فراگیر شدن بیماری کووید 19 در سراسر جهان و از جمله کشور عزیزمان ایران و نیاز اساسی به راهکارهای مطمئن پزشکی جهت تشخیص این بیماری ، در اقدامی سازنده تصمیم به ساخت و تولید نمونه ایرانی این محصول با ظرفیت 100 هزار عدد در روز نمود تا بتواند گام موثری در راستای خدمت به کشور و انتقال دانش فنی ساخت این محصولات و ممانعت از خروج ارز از کشور بردارد. مشخصا انتقال دانش فنی این محصولات سبب تولید انواع دیگر از کیت های تشخیصی شده است که در سال جاری به بازار تجهیزات پزشکی کشور تقدیم خواهد شد.

اکتوتک

در راستای سند توسعه ی اکتوورکو و لزوم توجه به مبانی تولید علوم و با تاسی از اهداف بلند مدت نظام توسعه ی کشور در راستای برنامه ی جهش اقتصادی، تصمیم به راه اندازی یک مجموعه ی دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف گرفته و در اواخر سال گذشته به بهره برداری رسید .

اکتوتک با برنامه ریزی منظم جهت رویکردی دانشگاه – صنعت محور به عنوان یک شتاب دهنده ی پیشرو در اتصال علم و عمل آغاز به کار نموده است تا هم نظریات دانش محور دانشگاهیان و جوانان نخبه ی کشوری با استفاده از ظرفیت های موجود در گروه جامع عمل به خود بگیرد و هم نقاط نیازمند به تحقیقات آزمایشگاهی گسترده ی موجود در بخش تولید از طریق دانشگاه به نتیجه برسد؛ لذا شتابدهنده ی اکتوتک یک مجموعه ی تحقیق و توسعه ی پیشرفته با الزامات یک پارک علم و فناوری است که در آن مناظرات علمی جدی در خصوص مباحث گسترده ی علوم محقق می گردد . این مجموعه ی با آزمایشگاهی صنعتی در اختیار محققین کشوری قرار دارد تا طرح های خود را در آن با حمایت گروه به انجام رسانند.

گفتگوی میان اندیشمندان دانشگاهی با بزرگان صنعت و پویش دانشجویی ناظر و نیز برگزاری نشست های رو در رو و کلاس های آموزشی کاربردی از دیگر ویژگی های این شتاب دهنده است.

در بخش تحقیق و توسعه ی اکتوتک تاکنون پنج پروژه ی ملی بزرگ تعریف شده تا با استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه و توان اقتصادی و امکاناتی گروه بتواند در سال جاری به عنوان طرح های صنعتی قابل انجام به اقتصاد ملی ایران بپیوندد. این پروژه ها در سه قالب دارویی، غذایی و تشخیصی دنبال می گردد.