اخبار گالری همکاری با ما تماس‌با‌ما ورود
اطلاعیه شرکت اکتوور درباره ابهامات ارز دارو

اطلاعیه شرکت اکتوور درباره ابهامات ارز دارو

به گزارش روابط عمومی اکتوورکو، به‌دنبال انتشار تصویر نامه‌ای از رئیس کل بانک مرکزی خطاب به مقام ریاست جمهوری با موضوع میزان ارز دریافتی و تعهدات رفع نشده برخی شرکت‌های دارویی که در آن به نام شرکت اکتوور نیز اشاره شده بود، توضیحات زیر جهت شفافیت هرچه بیشتر موضوع به استحضار ملت شریف ایران می‌رسد:

 همانطور که در مصاحبه‌های مسئولان امر از جمله وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان شده، فرایند تخصیص و تامین ارز، واردات کالا و همچنین ترخیص و توزیع آن، فرایندی زمانبر است. 

همچنین به‌علت برخی ایرادات سیستمی بین سامانه‌های گمرکی، بانک‌های عامل و بانک مرکزی، کمتر از ۲ درصد از تعهدات سررسید شده این شرکت، علیرغم ورود کالا و ترخیص از گمرکات کشور، رفع تعهد آن در سامانه‌های مربوطه ثبت نهایی نشده است.

 ضمن آنکه بخش عمده ارز تخصیصی به این شرکت برای واردات مواد اولیه مرغوب جهت تولید داروی باکیفیت در داخل کشور صرف شده است. لذا علاوه بر اینکه موضوع گم شدن ارز تخصیص یافته به این شرکت، به نحوی که در برخی رسانه‌ها انعکاس یافت صحت نداشته و اساسا تکذیب می‌شود، این شرکت از فعالیت‌های مراجع مربوطه به‌منظور شفاف‌سازی این موضوع، تمام قد استقبال می‌کند. 

شرکت دارویی اکتوور با ۵۲ سال سابقه درخشان در حوزه تولید داروی کشور، همانطور که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی در کنار مردم قهرمان ایران اسلامی ایستاد؛ هم‌اکنون نیز علیرغم وجود تحریم‌های سخت و ظالمانه، با به‌کارگیری نیروی انسانی متخصص و دانش فنی روز، با ظرفیت تولید بیش از ۹ میلیارد عدد انواع قرص، کپسول، آمپول تزریقی، ویال و سرنگ، به تولید انواع داروهای حیاتی موردنیاز کشور با بالاترین کیفیت اشتغال دارد. برای نمونه با وجود مشکلات و موانع بسیار، این شرکت افتخار این را داشته که اخیرا بزرگترین سایت تولیدکننده داروهای ضدسرطان و بایوتکنولوژی در خاورمیانه را در داخل کشور راه‌اندازی کند.

 براین اساس، شرکت اکتوور به مردم عزیز ایران اطمینان می‌دهد با به‌کارگیری حداکثر توان، در کنار مردم شریف ایران ایستاده و اجازه نخواهد داد در سبد دارویی بیماران کمبودی احساس شود. 

روابط عمومی شرکت دارویی اکتوور


منبع: فانا